Предложенията на издателство "Сиела" за Пролетния базар на книгата 2019
Сред тях са продължението на "Пилето" от Уилям Уортън - "Ал", "Кратка история на Европа" от Саймън Дженкинс, „Аз, Клавдий” – класиката от Робърт Грейвс, „Дни и нощи с Judas Priest” от бившия китарист на групата Кей Кей Даунинг
43
**„Ал” от Уилям Уортън **
==
„Ал” е единствената книга на художника Алберт Уилям Дю Ейме (който пише под псевдонима „Уилям Уортън”), която до момента е била публикувана само на полски език и вероятно дори оригиналният ръкопис не е запазен. И именно това я прави толкова енигматична. Продължението на „Пилето” е книга, след която се лети по-лесно.
==
„Аз, Клавдий” – класиката от Робърт Грейвс
==
Безсмъртната творба на Робърт Грейвс връща читателя в първите години на Принципата през погледа на римския император Клавдий, а оригиналният и нестандартен подход на Грейвс превръща книгата в истински шедьовър.
==
„Дни и нощи с Judas Priest” от бившия китарист на групата Кей Кей Даунинг
==
Зад мемоарите „Дни и нощи с Judas Priest” се е скрила цялата история на хеви метъл музиката във Великобритания и Америка през втората половина на XX век. Кей Кей Данинг не спестява нищичко – от постоянните скандали около групата, през влизането на Дейв Холанд в затвора, спомените си за едно съдебно дело, което едва не слага край на съществуването на бандата, напускането на редица музиканти, взаимните нападки, раздори и разбира се – последвалите събирания.
==
„Най-доброто от Джийвс и Устър“ от П.Г. Удхаус
==
Три от най-смешните романи на П.Г. Удхаус за Джийвс и Устър, пура, чаша портвайн и сте готови за ранна почивка. В света на Удхаус е винаги лято така или иначе.
==
**„Кратка история на Европа” от Саймън Дженкинс **
==
Ценно издание, в което в хронологичен и ясен ред, стегнато, но изчерпателно, са проследени основните събития в европейската политическа, икономическа, военна и културна история, изследвани са основните периоди, големите империи, сблъсъците, които променят границите и предначертават бъдещето за векове напред. Същевременно детайлно са описани хората, които създават историята – като Юлий Цезар, Карл Велики, Жана д’Арк, Наполеон Бонапарт и Уинстън Чърчил, а също и творците на мисълта и изкуството като Аристотел, Леонардо да Винчи, Уилям Шекспир и други. Ако сте „нърд” на тема история, може би няма да научите нещо ново, но поне ще опресните и подредите периодите.
==
„Крадецът на праскови” от Емилиян Станев
==
Една от най-красивите любовни истории в българската литература, „Крадецът на праскови” успява не само да покаже българската действителност, но и да излезе извън рамките на националното, превръщайки се в универсален психологически роман за сложната и противоречива човешка природа. Роман за обичта, която успява да открадне, да спаси духа дори и от смъртта.
==
„Клавиатурна грешка“ от Тери Пратчет
==
Сборник с нехудожествени произведения, който ще ви разкрие истинското лице на „приветливия мъж с брада и шапка“.